Noworoczne granie na Legii – Reprezentacja rocznika 2008W sobotę reprezentacja Diamonds Academy U10 brała udział w historycznym turnieju Noworoczne Granie zorganizowanym przez Legię Soccer Schools. Miniturniej rozegrany był przy ulicy Łazienkowskie 3, na boisku ze sztuczną murawą, na którym na co dzień trenują zawodnicy pierwszej drużyny Legii Warszawa. Turniej miał formułę ligową – każda drużyna grała z każdą mecz trwający 15 minut w sześcioosobowych składach. Turniej był bardzo intensywny, bo mecze odbywały się jednocześnie na trzech boiskach, a po zakończonym spotkaniu zaczynało się następne. Ideą rozgrywek nie było wyłonienie drużyn najlepszych, ale danie możliwości na sprawdzenie swoich umiejętności na tle innych zespołów. Po zakończonych meczach dziewczynki zwiedzały stadion Legii. Dla wielu była to duża atrakcja, bo są wiernymi fankami warszawskiego zespołu.

Kadra na turniej składała się z 10 zawodniczek. W trakcie turnieju różne warianty zostały przetestowane dwa ustawienia taktyczne 1-2-1-2 oraz 1-2-2-1, różne warianty gry na pozycjach w polu, a swoje umiejętności bramkarskie mogły przetestować aż trzy zawodniczki – Zosia, Miła i Lena.

Nasze Diamenty nie przegrały żadnego meczu! Wygrały cztery i w jednym zremisowały. Strzeliły aż 30 goli tracąc zaledwie 7.

Wyniki meczów:

Diamonds Academy – Mundialito 12:0

Ząbkovia Ząbki – Diamonds Academy 0:0

Jantar Ostrołęka – Diamonds Academy 2:6

Diamonds Academy – Legia Soccer Schools 6:2

Diamonds Academy – Mazovia Grodzisk 6:3

Dziewczynki we wszystkich meczach zaprezentowały się bardzo dobrze. Widać było, że przez przerwę świąteczną czuły głód piłki i gra sprawiała im dużo radości. Obserwując nasz zespół można było zauważyć, że reprezentacja stanowi prawdziwy kolektyw. Dziewczynki po każdej strzelonej bramce wspólnie okazywały radość prezentując rodzicom różne cieszynki i dostarczając wiele uśmiechu. Diamenty pewnie się czuły rozgrywając akcje od bramkarki, wymieniały wiele podań budując akcje, obrończynie włączały się do gry ofensywnej, była gra do końca i padło wiele ładnych bramek. Bramkarki były silnymi punktami zespołu i kilkukrotnie ratowały drużynę od straty gola. W niektórych momentach w polu karnym przeciwniczek zabrakło zimnej krwi i szczęścia a także koncentracji w defensywie, co spowodowało stratę goli. Dzięki takim turniejom zawodniczki zdobywają nowe umiejętności i motywację do jeszcze większej pracy.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za wsparcie i obecność.
Dziękujemy przeciwniczkom za wspólne mecze i sportowe widowisko.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

DZIĘKUJEMY DIAMENTOM ZA WSPANIAŁĄ POSTAWĘ!
#GODIAMONDS