Podsumowanie ligowego weekendu (02.12-03.12.2017)W miniony weekend nasze zawodniczki rozegrały kolejne mecze ligowe:

Rocznik 2009 (U10 Mokotów) oraz Rocznik 2009 (U10 Wawer/ASW) – 3 kolejka Kids Soccer League (chłopcy rocznik 2010)
W tej kolejce rozgrywek nadszedł czas na siostrzany pojedynek, w którym zmierzyły się obie nasze drużyny z rocznika 2009. Mecz był bardzo wyrównany i obfitował w wiele ciekawych akcji zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Drużyna z Mokotowa zasługuje na brawa za bardzo dobrą grę i ustawienie w obronie. Drużyna z Wawra i ASW w tym meczu imponowała szybkimi kontratakami oraz bardzo dobrą grą w bocznych sektorach boiska. Zawodniczki z każdym meczem nabierają więcej pewności siebie. Duże postępy widać szczególnie w aspekcie taktycznym. Dziewczynki rozwijają się i realizują nowe cele wyznaczane im przez trenerki.

Diamonds Academy Mokotów – Diamonds Academy Wawer/ASW 4:6
Bramki strzelały: Nina 2, Matylda 1, Natalka 1 / Meg 3, Basia 1, Wiktoria 2

Rocznik 2008 (U10) – 3 kolejka Kids Soccer League (chłopcy rocznik 2009)
Spotkanie wygrali chłopcy, a ten mecz od początku nie ułożył się po naszej myśli. Zawodniczki tego dnia nie zaprezentowały się na boisku od najlepszej strony. Pokazały jednak waleczny charakter i mimo wielu przeciwności dzielnie walczyły do ostatniego gwizdka sędziego. W tym meczu Diamenty najwięcej problemów miały z ustawieniem formacji obronnej oraz dokładnością podań. Przez brak skuteczności w tych dwóch elementach dziewczynkom ciężko było zagrozić bramce chłopców. W kolejnym ligowym meczu mamy jedno zadanie – wrócić do takiej gry, którą drużyna prezentowała w dwóch pierwszych meczach.

Diamonds Academy – Tygrysy Orkana I

Reprezentacja rocznika 2008 (U10) – 5 i 6 mecz liga Aktrin Kids (chłopcy rocznik 2009)
W pierwszym meczu dziewczynki z reprezentacji U10 podejmowały FA Ursynów. Diamenty szybko zdobyły bramkę, bo już w 2 minucie bramkę zdobyła Maja. Stracony gol podziałał na chłopców z Ursynowa jak zimny prysznic i odrobili straty wychodząc na prowadzenie. Mimo tego w przerwie było widać, że dziewczynki czują, że przeciwnik jest w ich zasięgu. Niestety niesieni dopingiem chłopcy z FA od razu po wznowieniu gry odskoczyli na kolejne bramki. Przeciwnik przeważał fizycznie. Chłopcy oddawali mocne i precyzyjne strzały zza pola karnego. Diamenty potrzebują jeszcze czasu by regularnie zdobywać gole z dystansu. W grze dziewczynek mogła się podobać współpraca linii pomocy z obroną. dziewczynki wracały się i starały się walczyć na całym boisku. Ozdobą meczu była bramka Poli, która uderzyła piekielnie mocno z lewej nogi a ręce po tym strzale same składały się do oklasków.

Diamonds Academy – FA Ursynów 3:13
Bramki: Maja, Pola 2

Drugi mecz dziewczynki grały z drużyną MKS Bug, która miała w nogach rozegrany godzinę wcześniej bardzo wyrównany pojedynek z ATP. Pamiętając, że mecze ligowe są szansą do nauki, drużyna zagrała w nowym ustawieniu 1:3:3. Na początku zabrakło koncentracji, co wykorzystali chłopcy zdobywając przewagę na placu gry i na tablicy wyników. Zabrakło sił na powroty przez zawodniczki grające w pomocy i obrona miała bardzo dużo zadań. Świetnie w linii defensywy spisywała się Emilka, która swoim opanowaniem przy wyprowadzaniu akcji, wprowadzała dużo spokoju w grę reprezentacji, a włączając się do akcji ofensywnych, sprawiała na skrzydle dużo kłopotów przeciwnikowi. W tym meczu górą byli chłopcy ale dziewczynki stworzyły kilka składnych akcji, które mogły się podobać. Momentami zabrakło precyzji i „zimnej krwi.” Cztery bramki strzelone mocnemu rywalowi cieszą i patrząc na grę i ich zaangażowanie możemy patrzyć z nadzieją w przyszłość. Wciąż pracujemy nad rozegraniem od bramki, ale widać postępy w tym elemencie.

Diamonds Academy-MKS Bug  4:13
Bramki: Mela, Maja, Pola 2

Reprezentacja rocznika 2007/2006 (U12) – 5 i 6 mecz liga Aktrin Kids (chłopcy rocznik 2008)

 

Rocznik 2004-2002 (U16) – 4 kolejka liga Strefa Sportu (chłopcy rocznik 2004)
W sobotę w meczu ligowym przyszło nam stawić czoła drużynie chłopców z zespołu UKS Błyskawica. Po pierwszej połowie po błędach w defensywie Diamenty schodziły z boiska z wynikiem 0:3. Drugą połowę dziewczyny zagrały zdecydowanie lepiej. To one dominowały grę, zagrażając wielokrotnie bramce przeciwnika. Gdyby nie dobra dyspozycja bramkarza z UKS Błyskawica mecz na pewno zakończył by się naszym zwycięstwem. Niestety jednak finalnie mecz zakończył się wynikiem 2:4. Schodząc po meczu dziewczynom gratulowali nie tylko rodzice drużyny przeciwnej, ale również trener chłopców.

Diamonds Academy – UKS Błyskawica 2:4
Bramki strzelały: Zuzia 1, Sandra 1