Podsumowanie ligowego weekendu (16-17.12.2017)To była ostatnia kolejka ligowa w roku 2017.

W rozgrywkach Kids Soccer League w ten weekend pauzowały nasze 2 drużyny z rocznika 2009 oraz drużyna z rocznika 2008.
W lidze Strefa Sportu pauzowała drużyna U16 (2004, 2003).

 

Reprezentacja rocznika 2008 (U10) – 7 i 8 mecz liga Aktrin Kids (chłopcy rocznik 2009)
W przedostatnim meczu w tym roku w lidze Aktrin dziewczynki z reprezentacji U10 Diamonds Academy spotkały się z drużyną Znicza Pruszków. Dzięki uprzejmości trenera gości mecz mógł być rozegrany w 6 osobowych składach. Tylko tyle zawodniczek dojechało na spotkanie przy czternastoosobowej kadrze Znicza. Wspierane przez rodziców Diamenty walczyły na każdym centymetrze boiska stawiając trudne warunki przeciwnikowi. W pierwszej połowie brakowało szczęścia i skuteczności, bo gdyby wszystkie wypracowane akcje zakończone były bramkami to Diamonds Academy miałoby wypracowaną kilku bramkową przewagę, a tak było odwrotnie. Na drugą połowę dziewczynki wyszły skoncentrowane i pełne wiary w swoje umiejętności, czego efektem był szybko strzelony gol przez Niki. Gdy gola strzeliła Mela w szeregi przeciwnika wkradło się zdenerwowanie. Niestety nie udało się wyprowadzić trzeciego ciosu i chłopcy szybko wrócili na właściwe tory gry, a Diamentom mimo pokazania ogromnego hartu ducha i woli walki, zabrakło sił by dogonić rywala z Pruszkowa. Dziewczynki grając bez żadnej zmiany pokazały się z najlepszej strony, a takiej charyzmy mogła im pozazdrościć niejedna drużyna.

Znicz Pruszków – Diamonds Academy 11:5
Bramki strzelały: Mela 2,  Niki 2, Maja 1

W drugim meczu przeciwnikiem Diamonds Academy była znajdująca się w środku tabeli Wilga Gawrolin. Drużynę wspomogła Kara grająca na co dzień z U12, więc mecz był rozgrywany w 7 osobowych składach. Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie było bardzo wyrównane. Gdy w 10 minucie Maja strzeliła bramkę kontaktową na 2:1, dziewczynki zaczęły przeważać i były blisko doprowadzenia do wyrównania, ale bramkarz Wilgi był dobrze dysponowany tego dnia. Przeciwnik wznawiał piłkę z rzutu od bramki kopnięciami przez całe boisko, co sprawiało wielokrotnie trudności naszej defensywie. Mecz przez to był chaotyczny, piłka często latała pod sufit i ciężko było uspokoić grę do ziemi. Kilkukrotnie od straty gola reprezentację uchroniła Zosia. Dziewczynki nie ustrzegły się kilku błędów, ale widać duże postępy i z meczu na mecz drużyna czuje się coraz pewniej rozgrywając piłkę od tyłu. Odczuwające trudy pierwszego spotkania, grające bez zmiany Diamenty zostawiły dużo serca na boisku, walczyły dzielnie, starały się do końca, ale musiały uznać wyższość lepiej dysponowanego rywala.

Diamonds Academy – Wilga Gawrolin 2:13
Bramki strzelały: Maja 2

Reprezentacja rocznika 2007/2006 (U12) – 7 i 8 mecz liga Aktrin Kids (chłopcy rocznik 2008)
W pierwszym meczu podejmowałyśmy drużynę Olimpii II Warszawa. Już w drugiej minucie meczu wyszłyśmy na prowadzenie po składnej akcji całego zespołu i ładnym wykończeniu akcji przez Karinę. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Oba zespoły odważnie atakowały i stwarzały groźne sytuacje podbramkowe. Świetnie w bramce spisywała się Julka, która zanotowała wiele udanych interwencji. Druga odsłona spotkania to już dominacja naszych dziewczynek oraz festiwal pięknych bramek, których autorkami były: Kate, Kasia Kopeć, Marcelina i Sophie. Dziewczynki zaprezentowały wiele ciekawych akcji rozegranych z pierwszej piłki, zakończonych wrzutką, co przysporzyło wielu problemów naszym rywalom. Bardzo dobra gra całego zespołu w tych zawodach pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Tym samym odniosłyśmy ważne dla nas zwycięstwo i awansowałyśmy do fazy play off .

Diamonds Academy – Olimpia II Warszawa 10:7
Bramki strzelały: Karina 1,, Kate 2, Kasia Kopeć 2, Sophie 2,  Marcelina, 1 Ania 1, Maja 1

Mecz Play Off
Dzięki wygranej nad Olimpią II awansowałyśmy do fazy play off, gdzie przyszło nam się zmierzyć z bardzo mocną drużyną Unii Warszawa, która po 7 kolejkach była wiceliderem. Od samego początku mecz zapowiadał się na bardzo trudny. Chłopcy przeważali nad nami technicznie, szybkościowo i siłowo. Dziewczynki starały się stawić czoła temu wyzwaniu, jednak musiały uznać wyższość rywali. Wiele naszych prostych błędów przyczyniło się do wysokiego wyniku. Brakowało komunikacji w defensywie jak i ofensywie. Widoczne było duże zmęczenie naszych piłkarek, które miały jedynie 5 minut przerwy pomiędzy meczami. Na pochwałę w tych zawodach zasłużyła nasz skrzydłowa Sophie, która walczyła nieustępliwie i była autorką 2 bramek zdobytych przez nasza drużynę.

Dimonds Academy- Unia Warszawa 2:19
Bramki strzelały: Sophie 2

Rocznik 2005 (U13) – 4 kolejka Kids Soccer League  (chłopcy rocznik 2007)
W IV kolejce Kids Soccer League dziewczyny podejmowały drużyne ..(zaraz ci naisze jaąk bo z tych emocji nawet tego nie ogarnełam ). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:3 dla przeciwnika co świadczy o tym ze pierwsze 25 minut przebiegało w bardzo wyrównanej walce. Druga połowa niestety pokazała ze przed nami jeszcze duzo pracy. dziewczyny walczyły o każda piłke, próbowały stwarzać sytuacje bramkowe ale tylko 1 z nich zakończyła sie bramką. Chłopcy w 2 połowie byli zdecydowanie lepsza drużyna. Szybko strzelili kolejne 3 bramki . Mecz zakończył się wynikiem 7:4 dla przeciwnika..

Diamonds Academy – Dolcan II Ząbki 4:7
Bramki strzelały: Lena 1, Klaudia 3