Podsumowanie ligowego weekendu (25.11-26.11.2017)W miniony weekend nasze zawodniczki kontynuowały rozgrywki ligowe.

Rocznik 2009 (U10 Mokotów) – 2 kolejka Kids Soccer League (chłopcy rocznik 2010)
Mecz z zakończył się zwycięstwem dziewczynek 4:2. Diamenty szybko strzeliły pierwsze bramki, prowadziły grę i kontrolowały przebieg meczu. Bardzo dobrze wyglądało rozegranie piłki od bramki, gdzie nasze piłkarki realizowały założenia przyjęte przed meczem. Pod koniec meczu zawodniczki opadły z sił i oddały chłopcom inicjatywę, co skutkowało 2 straconymi golami. W tym spotkaniu drużyna Diamonds Mokotów grała bez żadnej zmiany, ponieważ większość piłkarek walczy z zimowymi przeziębieniami.

Diamonds Academy – Polska Szkoła Futbolu 4:2
Bramki strzelały: Matylda 3, Ola 1.

Rocznik 2009 (U10 Wawer/ASW) – 2 kolejka Kids Soccer League (chłopcy rocznik 2010)
Mecz lepiej rozpoczęli chłopcy szybko wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Jednak nasze zawodniczki natychmiast się otrząsnęły, uspokoiły grę i często stwarzały sobie dogodne sytuacje. Chłopcy na tyle dobrze bronili i wyprowadzali kontry, że zdołali podwyższyć wynik . Z przebiegu gry to my jednak byliśmy stroną dominującą, co pokazały kolejne akcje. Zdobyliśmy 3 bramki z rzędu, a gdyby mecz potrwał kilka minut dłużej na pewno kilka kolejnych by wpadło. Co prawda skończyło się 5:3 dla chłopców, ale możemy być bardzo zadowoleni z pracy jaką wykonały dziewczynki. Pokazały opanowanie i pewność siebie w trudnych chwilach a za motywację oraz ilość stworzonych sytuacji należą się im wielkie brawa.

Diamonds Academy – MLKS Widok Skierniewice 3:5
Bramki strzelały: Klara 1, Wiki 2.

Rocznik 2008 (U10) – 2 kolejka Kids Soccer League (chłopcy rocznik 2009)
W meczu górą byli chłopcy, którzy wykorzystali każdy błąd w obronie naszej drużyny. Naszym celem w tych rozgrywkach jest rozwój. Zawodniczki mają w meczach ligowych zbierać pewność siebie i doświadczenie na boisku. Cieszy fakt, że właśnie tak się dzieje. Piłkarki często podejmują z chłopcami pojedynki 1v1 i nie boją się wziąć na siebie ciężaru gry. W trakcie spotkania Diamenty starały się budować akcje skrzydłami i jak najczęściej przenosić grę w boczne sektory boiska. W ofensywie dziewczynki stwarzały sobie sytuacje bramkowe, ale cały czas musimy pracować nad skutecznością. W defensywie w każdym kolejnym meczu będziemy się skupiać na ustawieniu, aby wyeliminować błędy.

Diamonds Academy – AP Wilki I Warszawa
Bramki strzelały: Kinga 1.

Reprezentacja rocznika 2008 (U10) – 3 i 4 mecz liga Aktrin Kids (chłopcy rocznik 2009)
Dziewczynki z Reprezentacji U10 Diamonds Academy podejmowały vice lidera po pierwszej kolejce Ligi Aktrin Kids. W pierwszej połowie chłopcy byli bardzo skuteczni i wypracowali przewagę w ciągu pierwszych 25 minut. Druga połowa była bardziej wyrównana. Dziewczynki walczyły o każdą piłkę, często były na połowie przeciwnika i dochodziły do sytuacji strzeleckich. Efektem tego były trzy bramki, które padły po ładnych, zespołowych akcjach.

Diamonds Academy – ATP 3:18
Bramki strzelały: Maja 2, Nikola 1.

Chłopcy z UKS Okęcie byli po pierwszym weekendzie spotkań jedną z trzech drużyn w lidze, które miały na koncie dwa zwycięstwa. Wynik meczu nie odzwierciedla jego przebiegu. Drużyna pod wodzą Meli tworzyła liczne sytuacje, ale brakowało szczęścia. Dwa razy piłka zatrzymywała się na poprzeczce przeciwnika, raz od gola uchronił ich słupek. Dziewczynki z każdą minutą przejmowały inicjatywę na boisku i doganiały przeciwnika po ładnych bramkach. Jednak na poprawę rezultatu zabrakło czasu…

Diamonds Academy – UKS Okęcie 5:12
Bramki strzelały: Amelka 2,  Maja 1, Niki 1, sam.

Reprezentacja rocznika 2007/2006 (U12) – 3 i 4 mecz liga Aktrin Kids (chłopcy rocznik 2008)
To był trudny mecz. Chłopcy postawili ciężkie warunki raz po raz próbując przedzierać się w nasze pole karne. Po kilku straconych bramkach zawodniczki otrząsnęły się i gra się wyrównała. Mimo trudnego początku i niekorzystnego wyniku zawodniczki bardzo dobrze zareagowały, poprawiły grę w obronie i z czasem zaczęły dochodzić do głosu. Świetne akcje graliśmy skrzydłami, oddaliśmy także kilka groźnych strzałów z dystansu. Diamenty nie odstawiały nogi na krok i wykorzystywały swoje szanse. Chłopcy jednak nie poddawali się i raz po raz oddawali groźne strzały, z których padały bramki. To był bardzo otwarty mecz z wieloma bramkami, widać było zaangażowanie i naprawdę składne akcje z jednej i drugiej strony.

Diamonds Academy – Wilga 7:18
Bramki strzelały:  Sophie 3, Allisson  2, Marcela 1, Karina 1.

W drugim meczu przyszło nam się zmierzyć się z liderem grupy 2008 UKS Irzyk, drużyny, która zdobyła mistrzostwo województwa mazowieckiego w turnieju Tymbarku 2017.  Bardzo dobra dyspozycja przeciwników i wiele błędów po naszej stronie sprawiły, że mecz zakończył się wysokim zwycięstwem drużyny UKS Irzyk. Na pochwałę zasługuje postawa naszej bramkarki- Julki, która pomimo bardzo dużej ilości straconych bramek nie poddawała się i niejednokrotnie uchroniła nas od straty kolejnych goli.

Diamonds Academy – UKS Irzyk

Rocznik 2005 (U13) – 2 kolejka liga Kids Soccer League  (chłopcy rocznik 2007)
Pierwsza połowa meczu była wyrównana i zakończyła się wynikiem 1:1. Diamenty prezentowały się bardzo dobrze od pierwszej minuty meczu. Wypracowały sobie kilka składnych akcji pod bramką przeciwników i walczyły o każdą piłkę z maksymalnym zaangażowaniem. Niestety po zmianie stron wkradło się w szeregi naszej drużyny sporo dekoncentracji. Zaraz po wznowieniu gry po przerwie chłopcy szybko strzelili dwie bramki. Po słabym początku w drugiej połowie Diamenty wróciły na właściwe tory i udało im się zdobyć w tym spotkaniu jeszcze jednego gola.

Diamonds Academy – PSS Legion Warszawa 2:5
Bramki strzelały: Klaudia 1, Lena 1.

Rocznik 2004-2002 (U16) – 3 kolejka liga Strefa Sportu (chłopcy rocznik 2004)
Początek ligi był trudny dla naszych najstarszych zawodniczek, dlatego na meczu byliśmy bardzo zmobilizowani i jedyne co chcieliśmy to wywalczyć 3pkt. Niestety to założenie nam nie wyszło, mecz skończył się wynikiem 1:2 Wynik nie odzwierciedla meczu, byliśmy lepszą drużyną z lepszymi sytuacjami podbramkowymi. Cała nasza drużyna w tym meczu spisywała się na medal, widać było zaangażowane każdej zawodniczki i na tle chłopców z drużyny przeciwnej dziewczyny grały jak równy z równym. Świetnymi interwencjami popisywała się nasza bramkarka Kosa, która kilka razy ratowała nas przed utratą bramki, oklaski również dla naszej defensywy, która dobrze ustawiała się i wszystkie kontrataki przeciwnika kończyły się spalonym. Gola kontaktowego strzeliła Zuzia po indywidualnej akcji, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Mecz był bardzo szybki, intensywny i dobrze się go oglądało, zabrakło troche szczęścia, ale miejmy nadzieje ze szczęście uśmiechnie się do nas w najbliższy weekend.

Diamonds Academy – WAP 1:2
Bramki strzelały: Zuzia 1.