Rocznik 2009 startuje w lidze Kids Soccer League Zima 17/18W niedzielę zawodniczki z rocznika 2009 rozegrały pierwsze mecze w ramach rozgrywek ligowych Kids Soccer League Zima 2017/2018.
Dziewczynki podzielone są na dwie drużyny zgodnie z ośrodkami treningowymi:
Diamonds Academy Mokotów
Trenerka Sandra Pietrzak
oraz
Diamonds Academy Wawer/ASW
Trenerka Magda

W lidze małe Diamenty rywalizują z chłopcami z rocznika 2010.
Obie nasze drużyny znajdują się w grupie numer 2.

1 kolejka: Diamonds Academy Wawer/ASW – Polska Szkoła Futbolu 2010 (6:3)
Bramki strzelały: Klara x2, Meghan x2, Helenka x1, Wiktoria x1,

Trenerka Magda: „Bardzo cieszy mnie fakt, że dziewczynki od początku przejęły inicjatywę na boisku i szybko zdobyły pierwsze bramki.
W grze widać było realizację założeń przedmeczowych: próbę rozgrywania piłki przez obrońcę ze zmianą strony, dobre ustawienie skrzydłowych.
Dziewczynki mimo prowadzenie nieustannie walczyły o każdy centymetr boiska i starały się stwarzać sobie kolejne sytuacje bramkowe. Taka postawa jest godna naśladowania!
Niestety przydarzyło się kilka błędów w defensywie, nad którymi musimy popracować w przyszłości.”

1 kolejka: Diamonds Academy Mokotów – Marcovia II Marki 2010 (2:5)
Bramki strzelały: Ola x1, Wiktoria x1

Trenerka Sandra: „Pierwsza kwarta meczu była pod dyktando moich zawodniczek, które stwarzały duże zagrożenie pod bramką przeciwników. Dobra postawa defensywy odpierała ataki chłopców. Niestety w kolejnych częściach meczu meczu zabrakło nam sił, wkradł się chaos oraz brak koncentracji przez co traciłyśmy bramki. Uważam, że dziewczynki nie pokazały jeszcze pełni swoich możliwości i mam nadzieję, że kolejne mecze przyniosą nam oczekiwane rezultaty.”

Kolejne mecze już tydzień!
#GoDiamonds